ASHTANGA JÓGA

Jóga je cesta, jak poznat sám sebe, jak získat tělesné a duševní zdraví, jak žít v míru s celým světem a sám se sebou.

Přidejte se k pravidelným hodinám ashtanga jogy ve vile Lucis.

každé úterý 16:30 – 17:30 a čtvrtek ráno 8:30 – 9:30.

Délka trvání: 60 min.

Cena: 200,-Kč / osoba

Maximální počet osob na lekci: 5 lidí

Potřeba rezervace předem prostřednictvím SMS na tel.: 777/348090

( tvar SMS: JOGA – datumjméno a příjmení )

Ashtanga joga je dynamický styl jogy. Kombinuje sílu a pružnost a to nejen těla, ale hlavně mysli. Vyznačuje se plynulými přechody (vinjásami) mezi jednotlivými statickými pozicemi. Pořadí ásán se na každé hodině opakuje, což vede k zapamatování série. Benefity toho jsou, že budete umět časem praktikovat jogu i sami např. jako doplňkovou aktivitu k jiným sportům, dokážete udržet koncentraci u sebe, u dechu a tréninkem mysli stáhnout všechny smysly a pozornost sami k sobě.

Série ashtanga jogy se nazývá yoga chikitsa, což znamená jógová terapie. Detoxikuje, zlepšuje cirkulaci krve a okysličení celého těla, zlepšuje koordinaci, koncentraci, při dlouhodobém praktikování upravuje svalové disbalance a držení těla, snižuje váhu a stres. Lekce je vhodná pro všechny osoby bez omezení věku, určená především pro zdravé jedince. O zdravotních komplikacích informujte lektorku.

LEKCEMI PROVÁZÍ 

MARCELA REŠLOVÁ

„S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2013 přímo v jejím srdci Indii a byla to láska na první pohled. Od té doby je jóga neodmyslitelnou součástí mého života. Jógové zkušenosti a prožitky jsem postupně chtěla předávat dál a to mě dovedlo k učitelskému kurzu. Vyzkoušela jsem různé styly a nakonec se stala praktikantem a učitelkou ashtanga jógy a kundalini jógy. Věřím, že přes různé názvy a cesty, jóga je jedna a vede ke stejnému cíli. A pak si stačí vybrat směr, který vám sedí.

Mé hodiny jsou protahovací, posilovací a energické/energetizující, určené pro všechny, začátečníky i pokročilé, každý praktikuje podle svých aktuálních fyzických a psychických možností. Fyzické cvičení, dechová cvičení (pranajáma), relaxace, meditace, recitace manter i čtení filosofických textů, to všechno je jóga. Jóga je spojení, spojení psychické, fyzické i duševní. Pro mě osobně jóga znamená spojení se sebou, návrat do svého středu bytí, zklidnění, harmonie a regenerace. Jak ale říká můj učitel, jóga začíná v momentě, kdy odcházíme z podložky… protože to, co získáme dosažením svých cílů, není tak důležité jako to, kým se cestou staneme.“