Vojtěch Duba

Už odmalička jsem byl jediný Vojta v okolí, takže jsem nedostal nikdy žádnou přezdívku, nebylo jí třeba. V2Originalita je mi jako Vodnáři vlastní, stejně jako silné pocity volnosti a sdílení všeho, co jsem v životě získal nebo se dozvěděl. Za svoje životní úspěchy vděčím především svým rodičům. Díky napůl německým a napůl jihomoravským kořenům mi totiž vtiskli vyváženou kombinaci smyslu pro práci a zodpovědnost, kterou ale zároveň beru s nadhledem a humorem. Snažím se vnímat věci pozitivně, jsem šťastný, když můžu činit druhé šťastnými.

Jsem analytický typ, na střední škole jsem propadl počítačům, hlavně sítím a internetu. Zároveň mě ale vždy zajímaly lidské osudy a touha předávat nabyté vědomosti dál. Při volbě vysoké školy se pro mě tedy zdálo logickým řešením učitelství matematiky a počítačů. Během studií jsem ale pochopil, že pro učení dětí ještě nenadešel ten správný čas, takže když jsem při jedné příležitosti objevil svět finančního poradenství, měl jsem brzy jasno – místo dětí jsem začal vzdělávat dospělé ve finanční gramotnosti.

Moje touha pracovat poctivě pro druhé a neustále se zdokonalovat mě přivedla přes dvě multilevelové společnosti až k založení vlastní poradenské firmy – Orego finance. OgFV ní sedmým rokem spolupracuji s týmem kolegů – dnes již blízkých přátel – a společně se snažíme naši profesi s ne příliš valnou pověstí posouvat od prostého prodeje finančních produktů ke komplexní službě skutečného odborného poradenství s vysokou přidanou hodnotou pro klienty. Že se nám to daří dokazuje pozice mezi předními poradenskými firmami našeho formátu, navíc většina z poradců vlastní prestižní titul €FA – evropského finančního poradce.

Díky své profesi jsem měl to štěstí stát u zrodu RegardClubu – původně byznysového projektu, který se postupem času přetavil do jedinečného společenství lidí podobného smýšlení, sdílející společný prostor. S novými přáteli se snažím hledat způsoby, jak učinit tento svět lepším. A také dospět do moudrosti, ve které již budu moci začít učit děti.

OREGO_logo_color