Bedřichov sever

Mnozí věří, že každý přichází na tento svět s nějakým poselstvím. Někdy to možná platí i o domech a osadách. Každopádně, až do roku 1598 byste těžko hledali v místech, kde dnes leží Bedřichov u Jablonce n.N., nějakou obec –  vše pokrývaly rozsáhlé lesy, což se změnilo díky Peterovi Wanderovi, který zde chtěl postavit podnik zaměřený na výrobu skla. Nejprve tedy vznikla sklářská huť a kolem ní ves. Sklárna fungovala celých 209 let a lidé se zde nemuseli obávat o práci v jinak nehostinném kraji, kde většinu roku ležel sníh a kamenitá půda nemohla být nijak účelně využívána.  I dnes Bedřichov a okolí jsou místem, kde se lidé neustále vrací k tradicím řemeslného umění nebo se snaží aktivně prožívat svůj volný čas. Doba se změnila, krajinná též. Zůstalo jenom poselství tohoto místa.

V srdci obce leží tato vzdušná roubenka, kde se svoji rodinu nacházím klid, hledám inspiraci nebo se scházím s přáteli. A těmto bych chtěl otevřít tento velkorysý prostor, aby mohli porozumět tomu poselství.

Roubenka má dvě podlaží a podkrovní prostor a je schopna pojmout až 20 osob. Zároveň je navržená tak, že může poskytnout i dostatečné soukromí. Veškerý interiér je kombinací přírodních materiálů – dřeva, kovu a skla ve zpracování dle nejlepší řemeslné tradice regionu. Působí elegantně a útulně.

Pro hosty ve spodním patře je k dispozici velký obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní. Jeho dominantou jsou úchvatné kachlové kamna. Dále nabízí sociální zařízení, šatnu. K dispozici je sauna.

Druhé patro, kam se dostaneme po širokém dřevěném schodišti, nabízí 4 dva až pětilůžkové pokoje. Díky vlastní kuchyňce a dvou koupelnám lze využívat i samostatně bez ohledu na první patro, což zvyšuje jeho komfort.

Ke komfortu stráveného času přispívají i ceny. Cílem je získávat prostředky pro údržbu tohoto místa a jeho vylepšení, nikoliv primárně pro komerční účely.

Podle sezóny a podle účelu pobytu se ceny pohybují od 350 do 400 Kč na osobu a noc. Je možné domluvit se i na celkové ceně za noc/pobyt v případě většího počtu osob.

V pěší vzdálenosti se nachází lyžařské vleky, běžkařské tratě, cyklostezky, letní koupaliště, restaurace, obchod, pošta. Bedřichov je  startovacím místem pro řádů poznávacích nebo rekreačních zájezdů.

V případě zájmu prosím kontaktujte Alexandara Žoteva prostřednictvím e-mailovej adresy: alex@regardclub.cz alebo na telefonním čísle +420 724 935 064. Možnost pronájmu pouze pro členy společenství RegardClub a jejich známých.